wonderfulfilc.pl

Projektuję i wykonuję ubrania z filcu oraz zajmuję się stylizacją.

Wraz z Olą Romanowską stworzyłyśmy nasz wspólny Projekt Kobiety OK.

Hobbystycznie zajmujemy się projektowaniem, rękodziełem i stylizacją. Ola projektuje i wykonuje ubrania z dzianiny na drutach i szydełku, ja zajmuję się filcem. Obie zawsze miałyśmy potrzebę zmieniania rzeczy, przerabiania, projektowania czegoś nowego i ciekawego oraz zestawiania ze sobą różnych elementów ubioru.

Praca Oli daje natchnienie Katarzynie, Katarzyna napędza nowe pomysły Oli. Duet Kobiety OK znalazł świetną zabawę w tworzeniu w różny sposób rzeczy dobrze się ze sobą komponujących. Dziewczyny wymieniają się materiałami; w filcu pojawia się włóczka, zwykle służąca do tworzenia dzianiny, w dzianinie refleksy z surowej wełny czesankowej. Zgodnie z nazwą Kobiety OK, w wielu wspólnych realizacjach pojawiają się bardzo kobiece elementy takie jak koronki, tiul, organza, cekiny i połyskliwa angelina.

Katarzyna z myślą o wspólnych projektach, po przeszkoleniu w Pracowni na Kaszubach, zaczęła prząść wełnę, którą wykorzystały do stworzenia kolekcji "od podstaw"... W projekcie Kobiety OK najprzyjemniejsze jest to, że każde wspólne działanie rodzi serię nowych pomysłów na kontynuację i ochotę do pracy.

Innym obszarem działalności Kobiet jest prowadzenie międzypokoleniowych warsztatów rękodzieniczych w ramach projektu "Pod lupą wyobraźni" realizowanego w CSW Łaźnia II w Gdańsku. Na ich zakończenie prowadzące stworzyły filcowo dzianinową instalację o tym samym tytule co projekt.

 

 

 

 

 

Katarzyna Rajczyk-Bauć
tel. 505 609 706
e-mail: krajczykbauc@wp.pl